Tohatsu MFS50ETL

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

Tohatsu MFS50ETL

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Apr 19, 2016 11:18

Hoj!

Morjeplovci, kakšno je vaše mnenje okoli štiritaktnega izvenkrmnega motorja Tohatsu MFS50ETL? Ima mogoče kdo kakšne izkušnje z njim?

Hvala za odgovore.

Lep pozdrav.
manfred8
Kapitan
Prispevkov: 160
Pridružen: Pe Feb 13, 2015 11:59

OdgovorNapisal/-a manfred8 » To Apr 19, 2016 11:51

Zdravo,

sam sem lastnik Tohatsuja 30HP 4T in moram reči, da nikoli nobenih problemov z njim. Vžge s prvo, in lepo dela. Tohatsu motorji so narejeni na Japonskem, razvijali pa so jih predvsem za ribištvo, zato morajo biti trpežni.
Uporabniški avatar
Stopi
Admiral
Prispevkov: 722
Pridružen: To Maj 26, 2015 16:42
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Stopi » To Apr 19, 2016 12:17

Tudi jaz sem imel Tohatsu 30 KM, 2 taktni in je delal kot urca! Bil je letnik 2003, prodal sem ga letos pozimi.
Marjan 99
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Apr 21, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a Marjan 99 » To Apr 19, 2016 12:24

--
Nazadnje spremenil Marjan 99, dne To Jun 06, 2017 21:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Wisdom
Viceadmiral
Prispevkov: 569
Pridružen: Sr Jul 22, 2015 14:58

OdgovorNapisal/-a Wisdom » To Apr 19, 2016 12:36

Hoj!

Res gre za dokaj nov Tohatsujev produkt. Pred leti sem kupil novega 30 KS dvotaktnega Tohatsuja in je bila v redu "mašinca". Sedaj imam 40 konjskega Marinerja Magnum 4 in sem sicer zadovoljen z njim, vendar bi veljalo počasi zamenjati motorizacijo. Ko gledam malo porabo 50 konjskega štiritaktnega motorja je v povprečju za štiri do šest litrov nižja od klasičnega dvotaktnega. Dvotaktni z direktnim vbrizgom imajo sicer podobno porabo štiritaktnemu, je pa potrebno v obzir vzeti tudi olje za mešanico, ki ni ravno poceni.

Tudi cena Tohatsuja govori njemu v prid, ki je dobrega tisočaka ali celo več nižja od drugih primerljivih motorjev.

Vsekakor me zanima še kakšno mnenje.

Lep pozdrav.
Marjan 99
Poročnik fregate
Prispevkov: 70
Pridružen: Če Apr 21, 2011 16:38

OdgovorNapisal/-a Marjan 99 » To Apr 19, 2016 12:48

--
Nazadnje spremenil Marjan 99, dne To Jun 06, 2017 21:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Sr Apr 20, 2016 23:53

Kot si napisal, je olje za tldi motorje kar drago. Pri 4t motorju manjše moči stane olje+čistilec okoli 50 eur., menjava je pa na vsakih 100 ur ali enkrat na leto. No, če se res malo voziš, je to čisto zanemarljivo.

Winsdom, tudi moj glas gre Tohatsu motorju. Ni dosti problemov z njimi, pa še ugodni so.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Apr 21, 2016 07:44

Tohatsu so Japonski motorji, ki so včasih sestavljeni V Belgiji, v nekem sodelovanju delajo tudi Mariner in Mercury motorje, vendar ne vem do koliko konjev. (do 30KM so vsi enaki, vsaj ta novi) Servis pa tudi ni problem, vendar je pametno oljni filter in olje kupit v avto-moto trgovinah.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti