Kakšno jadrnico

Vse o jadrnicah in jadranju

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
hiljo
Poročnik korvete
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Avg 06, 2010 12:42
Kraj: tolminska

Kakšno jadrnico

OdgovorNapisal/-a hiljo » Ne Avg 08, 2010 17:03

Pozdrav

Sem nov na forumu in tudi v jadralskih vodah.Do zdaj sem samo surfal,trenutno pa se prevažam z gumenjakom,kateremu sem sam izdelal jadro.
Zanimam se za jadrnice mere nekje do 7m oz jadrnice,katere je mogoče peljati na prikolici z navadnim avtom(Berlingo).Najbolše bi bilo,če ima premično kobilico.
Zanima me kako jadnico priporočate?
Sam sem gledal nekaj podobno Elan carina,raca,jean morin Eclair 19, GibSea 20,...
Razmišljal sem tudi o Viko 20,deltania 20,seascape 18,vendar so to nove jadnice.
Predvsem me zanima kakšne so kaj izkušnje z temi malimi jadnicami oz katera v tem razredu je najboljša(predvsem izmed starejših tipov).
Na tem mestu bi še vprašal če kdo kako tako prodaja(lahko tudi potrebna manjše obnove)?

hvala za morebitne odgovore

lp tomaž
Mr.R
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 09:43
Kraj: velenje

OdgovorNapisal/-a Mr.R » Ne Avg 08, 2010 19:51

Hojla. Tudi sam sem v podobni situaciji. V mislih sem imel nakup nekaj do 6 m (vsaj za začetek), nekaj kot so, WEGU Happy sailing ali pa KLEPPER FAM. So sicer nekaj starejše, a za prvo jadrnico se mi zdi smiselno. Vsekakor jo nameravam kupit v Nemčiji. Sedaj imam Baldino 420 in se prevažam po Velenjskem jezeru, kupil sem jo v Nemčiji za bistveno manj denarja, kot bi plačal v Sloveniji.

http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78

http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78
Uporabniški avatar
DR.E
Admiral
Prispevkov: 1693
Pridružen: Ne Jun 08, 2008 11:39
Kraj: Maribor, Bunarina - Pula
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DR.E » Ne Avg 08, 2010 20:11

Kaj pa kakšen McGregor?
MMSI: 238 460 540---- Call.s.: 9AA5011
POZOR: Kdo je trenutno na oblasti pri nas?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Avg 08, 2010 22:26

Jaz bi na tvojem mestu kupil Seascape, ker kot surfer obvladaš vetrove in je v primerjavi z ostalimi bolj športna kot turistična, kar pomeni da je tudi lažja za prevažat in seveda hitrejša.

Drugače pa pri starejših ne moreš ne vem kaj faliti. Itak so "poceni" in moraš pri vsaki kaj še postoriti. Bolje je ohranjena in z več opreme, bolje je zate.

Veselo raziskuj naprej.
Uporabniški avatar
hiljo
Poročnik korvete
Prispevkov: 51
Pridružen: Pe Avg 06, 2010 12:42
Kraj: tolminska

OdgovorNapisal/-a hiljo » Po Avg 09, 2010 19:24

ojla

Ja hvala za odgovore.
Me pa zanima,če kdo ve,katera izmed starejših jadrnic ima podobne jadralne lastnosti kot seascape(se razume,da slabše že zaradi materjalov)?
Katera pa je najbolj "udobna-prostorna"?
Ima kdo od vas jadrnico raca?
hvala

lp tomaž
u-r-o-s
Admiral
Prispevkov: 637
Pridružen: So Jul 14, 2007 10:51
Kraj: Celje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a u-r-o-s » Po Avg 09, 2010 21:26

Sam bi pogledal tudi za Argo 680, meni zelo simpatična barka, z več udobja kot Seascape in tudi zelo dobrimi jadralnimi lastnostmi.
LP, Uroš.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2775
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Avg 09, 2010 21:53

Poglej če se morda tudi kakšna Rivetto prodaja. Če iščeš starejšo barko, ki je bolj regatno nastrojena bo tole tudi kar prava izbira.
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
bouton
Admiral
Prispevkov: 903
Pridružen: So Dec 22, 2007 13:41

OdgovorNapisal/-a bouton » To Avg 10, 2010 07:37

Seascape 18 je prava stvar! Sploh, če želiš jadralske užitke pri tem, ko ob ustreznem vetru zglisiraš!
Uporabniški avatar
zeja
Kapitan
Prispevkov: 172
Pridružen: Če Apr 23, 2009 14:33
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a zeja » To Avg 10, 2010 11:21

Jaz bi pogledal ELAN 19, zelo dobra barka tudi jadralne lastnosti so dobre…notri imaš veliko zakonsko posteljo tako da brez problema tudi prespiš na njej, skratka ima vse kar imajo velike jadrnice :D
right or wrong I am still the captain !
gregstr
Kontraadmiral
Prispevkov: 249
Pridružen: Če Jul 05, 2007 09:19
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a gregstr » To Avg 10, 2010 13:57

Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » To Avg 10, 2010 14:25

zeja napisal/-a:ELAN 19


Yes, na Elan 19 sem tudi jaz najprej pomislil. V primerjavi z račko, je elan 19 vsekakor bolj športiva in elegantnejša barka. Po drugi strani ima račka fiksno kobilico, kar je po mojem menju velika prednost. Zapluj v nevihto z luknjo v trupu in s kobilico iz hrastovega lesa => trske :!:
Been there, done that
vali
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Avg 09, 2010 10:49
Kraj: Ljubljana

Najceneje do plovila

OdgovorNapisal/-a vali » Sr Avg 11, 2010 22:31

pozdrav! Sam sem v fazi kupovanja jadrnice. Dejansko sem seznanjen s ponudbo, dosegljivo na netu. Ker sem se zadeve lotil sistematično, si delal izpiske, itd., lahko s polno odgovornostjo zatrdim in zagotovim, da je Italija NAJUGOD.NEJŠA!!! Oglej si www.annunci.subito.it in prišel boš do enakega zaključka. Pa veliko zabave! Vali
vali
gregstr
Kontraadmiral
Prispevkov: 249
Pridružen: Če Jul 05, 2007 09:19
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a gregstr » Če Avg 12, 2010 08:56

Link ne dela.
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Če Avg 12, 2010 09:35

Ljubitelj narave
vali
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Avg 09, 2010 10:49
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a vali » Pe Avg 13, 2010 11:20

Mr.R napisal/-a:Hojla. Tudi sam sem v podobni situaciji. V mislih sem imel nakup nekaj do 6 m (vsaj za začetek), nekaj kot so, WEGU Happy sailing ali pa KLEPPER FAM. So sicer nekaj starejše, a za prvo jadrnico se mi zdi smiselno. Vsekakor jo nameravam kupit v Nemčiji. Sedaj imam Baldino 420 in se prevažam po Velenjskem jezeru, kupil sem jo v Nemčiji za bistveno manj denarja, kot bi plačal v Sloveniji.

http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78

http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78


Pozdrav! Mogoče pa ne bi bilo narobe da si pogledaš Elan 19 (velja seveda tudi za druge) za kakšnih 5 tisočakov. Odpri si link /www.subito.it/cabinato-elan-19-brescia-15219516.htm
Barka je z izvenkrmnim motorjem. Če boš kontaktiral prodajalca, mi prosim javi (kar seveda ni obveza)!
Vse dobro! LP
vali

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov