Kakšno jadrnico
Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator
Kakšno jadrnico
Pozdrav
Sem nov na forumu in tudi v jadralskih vodah.Do zdaj sem samo surfal,trenutno pa se prevažam z gumenjakom,kateremu sem sam izdelal jadro.
Zanimam se za jadrnice mere nekje do 7m oz jadrnice,katere je mogoče peljati na prikolici z navadnim avtom(Berlingo).Najbolše bi bilo,če ima premično kobilico.
Zanima me kako jadnico priporočate?
Sam sem gledal nekaj podobno Elan carina,raca,jean morin Eclair 19, GibSea 20,...
Razmišljal sem tudi o Viko 20,deltania 20,seascape 18,vendar so to nove jadnice.
Predvsem me zanima kakšne so kaj izkušnje z temi malimi jadnicami oz katera v tem razredu je najboljša(predvsem izmed starejših tipov).
Na tem mestu bi še vprašal če kdo kako tako prodaja(lahko tudi potrebna manjše obnove)?
hvala za morebitne odgovore
lp tomaž
Sem nov na forumu in tudi v jadralskih vodah.Do zdaj sem samo surfal,trenutno pa se prevažam z gumenjakom,kateremu sem sam izdelal jadro.
Zanimam se za jadrnice mere nekje do 7m oz jadrnice,katere je mogoče peljati na prikolici z navadnim avtom(Berlingo).Najbolše bi bilo,če ima premično kobilico.
Zanima me kako jadnico priporočate?
Sam sem gledal nekaj podobno Elan carina,raca,jean morin Eclair 19, GibSea 20,...
Razmišljal sem tudi o Viko 20,deltania 20,seascape 18,vendar so to nove jadnice.
Predvsem me zanima kakšne so kaj izkušnje z temi malimi jadnicami oz katera v tem razredu je najboljša(predvsem izmed starejših tipov).
Na tem mestu bi še vprašal če kdo kako tako prodaja(lahko tudi potrebna manjše obnove)?
hvala za morebitne odgovore
lp tomaž
Hojla. Tudi sam sem v podobni situaciji. V mislih sem imel nakup nekaj do 6 m (vsaj za začetek), nekaj kot so, WEGU Happy sailing ali pa KLEPPER FAM. So sicer nekaj starejše, a za prvo jadrnico se mi zdi smiselno. Vsekakor jo nameravam kupit v Nemčiji. Sedaj imam Baldino 420 in se prevažam po Velenjskem jezeru, kupil sem jo v Nemčiji za bistveno manj denarja, kot bi plačal v Sloveniji.
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78
Jaz bi na tvojem mestu kupil Seascape, ker kot surfer obvladaš vetrove in je v primerjavi z ostalimi bolj športna kot turistična, kar pomeni da je tudi lažja za prevažat in seveda hitrejša.
Drugače pa pri starejših ne moreš ne vem kaj faliti. Itak so "poceni" in moraš pri vsaki kaj še postoriti. Bolje je ohranjena in z več opreme, bolje je zate.
Veselo raziskuj naprej.
Drugače pa pri starejših ne moreš ne vem kaj faliti. Itak so "poceni" in moraš pri vsaki kaj še postoriti. Bolje je ohranjena in z več opreme, bolje je zate.
Veselo raziskuj naprej.
zeja napisal/-a:ELAN 19
Yes, na Elan 19 sem tudi jaz najprej pomislil. V primerjavi z račko, je elan 19 vsekakor bolj športiva in elegantnejša barka. Po drugi strani ima račka fiksno kobilico, kar je po mojem menju velika prednost. Zapluj v nevihto z luknjo v trupu in s kobilico iz hrastovega lesa => trske
Been there, done that
Najceneje do plovila
pozdrav! Sam sem v fazi kupovanja jadrnice. Dejansko sem seznanjen s ponudbo, dosegljivo na netu. Ker sem se zadeve lotil sistematično, si delal izpiske, itd., lahko s polno odgovornostjo zatrdim in zagotovim, da je Italija NAJUGOD.NEJŠA!!! Oglej si www.annunci.subito.it in prišel boš do enakega zaključka. Pa veliko zabave! Vali
vali
Mr.R napisal/-a:Hojla. Tudi sam sem v podobni situaciji. V mislih sem imel nakup nekaj do 6 m (vsaj za začetek), nekaj kot so, WEGU Happy sailing ali pa KLEPPER FAM. So sicer nekaj starejše, a za prvo jadrnico se mi zdi smiselno. Vsekakor jo nameravam kupit v Nemčiji. Sedaj imam Baldino 420 in se prevažam po Velenjskem jezeru, kupil sem jo v Nemčiji za bistveno manj denarja, kot bi plačal v Sloveniji.
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78
http://www.boatshop24.com/web/de/suchen ... alcount=78
Pozdrav! Mogoče pa ne bi bilo narobe da si pogledaš Elan 19 (velja seveda tudi za druge) za kakšnih 5 tisočakov. Odpri si link /www.subito.it/cabinato-elan-19-brescia-15219516.htm
Barka je z izvenkrmnim motorjem. Če boš kontaktiral prodajalca, mi prosim javi (kar seveda ni obveza)!
Vse dobro! LP
vali
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov
